Napísali o nás

1. 07. 2020 - Ďakujeme za hodinové živé vysielanie o včelách na internetovom rádiu - Rádio Mária Slovensko a moderátorovi Stanislav Bujda, za zaujímavé otázky a skvelý rozhovor.

"Včely sú darom od Boha 1. časť - Záznam z relácie Radosť z viery z 01.07.2020. Stano Bujda sa rozprával so včelárom Lukášom Kaplánom o včelárstve."

Záznam z relácie nájdete tu>>


15. 06. 2019 - Ďakujeme pani Ing. Lucia SEDLÁČEK HARNIČÁROVÁ z časopisu Záhradkár, za Váš záujem zaradiť náš článok do špeciálnej prílohy časopisu venovanej včelárstvu. Na tému - Ako začať včeláriť - informácie o úskaliach včelárenia, čo treba brať do úvahy. Ďakujeme za priestor a poskytnutú dôveru.

"Nebojte sa včelárenia"
Článok nájdete v júlovom čísle časopisu
Záhradkár alebo tu >>


17. 05. 2019 - Ďakujeme pán Ing. Milan Beutelhauser zo záhradného centra Plantago vo Veľkom Bieli, za Váš úžasný vzťah ku včelám a vytvorenie projektu - Poctivá adopcia včiel. V projekte si môžete adoptovať niektorý z našich úľov.

"Milí priatelia, touto cestou spúšťame projekt POCTIVÁ ADOPCIA VČIEL, ktorý pomáha malým včelárom a zároveň ľuďom, ktorí sa snažia nájsť si cestu ku včelám, učiť sa včeláriť pod dohľadom milých a skúsených včelárov. Projekt je zároveň vytvorený ako protipól ku masovým, marketingovým a nie úplne úprimným snahám o záchranu včiel. Prosím, podrobne si prečítajte našu ponuku a keď Vás projekt zaujme, neváhajte nás kontaktovať. Ďakujeme a tešíme sa na vzájomnú symbiózu!"

"Poctivá adopcia včiel"
Projekt nájdete tu
https://www.facebook.com/vcelyPoctivo/


25. 01. 2019 - Ďakujeme pani Olianna Svetová z časopisu Rodina a zdravie, za Váš záujem zaradiť do časopisu informácie o liečivých účinkoch kvalitného domáceho medu. Ďakujeme za priestor a prezentáciu našich medíkov."Aké účinky na organizmus má kvalitný včelí med?"

 

Článok nájdete v časopise Rodina a zdravie alebo tu >>


29. 05. 2018 - Ďakujeme pani Marcela Fuknová z časopisu Život, za článok o zaujímavých ľuďoch z našej obce a rozhovor s nami. Sme radi, že sa zaujímate aj o naše poznatky zo starostlivosti o naše životné prostredie a pestovanie.

"Med do Kazachstanu"
Článok nájdete tu http://www.zivot.sk/clanok/550471/pracliky-kroje-presivane-zlatom-i-striebrom-med-svetovej-kvality-a-ziadny-obecny-dlhĎakujeme veľmi pekne poskytovateľom stránky zivot.sk, že nás oslovili a napísali o nás článok.


 

 

14. 03. 2018 - Nás oslovila pani Anka Tomšíková (Liptovský Mikuláš) s vážne chorým synom, s prosbou o venovanie medu, nakoľko ich finančná situácia je katastrofálna a jeho stav si vyžaduje špeciálne a zdravé kvalitné potraviny. Príbeh tejto rodiny bol odvysielaný aj v relácii "Modré z neba" http://www.dailymotion.com/video/x4hcc4n. Sme radi, že sme mohli aspoň takto povzbudiť a podporiť túto trpiacu rodinu.
(Kto by tejto rodine chcel nejakým spôsobom pomôcť, napíšte nám a prepojíme Vás. Vrelá vďaka )


 

20. 01. 2017 - Ďakujeme pani Janka Poláčiková za Vaše oslovenie zapojiť sa do projektu "Aj tak sa to dá", ktorého cieľom je podpora našich slovenských výrobcov, v on-line finančnom magazíne Next Future. 

"Včelí startup"
Článok nájdete tu http://www.nextfuture.sk/ekonomika/vceli-startup/

Ďakujeme veľmi pekne poskytovateľom stránky nextfuture.sk, že nás oslovili a napísali o nás článok.


01. 11. 2016 - Ďakujeme pani JUDr. Renáta Pankievičová za oslovenie s prosbou o pomoc sociálne znevýhodneným, ktorým sa venuje prostredníctvom občianskeho združenia - OZ ĎAKUJEM - ,,PAĽIKERAV". Pomoc sociálne znevýhodneným, najmä Rómom, prostredníctvom sociálnej a materiálnej pomoci, organizácie rôznych zbierok, či už oblečenia, obuvi a hračiek. Zároveň realizuje rôzne mimoškolské aktivity pre deti a mladých s prípravou pre lepšie uplatnenie sa na trhu práce a aj v samotnom živote.

Oslovila nás myšlienka tohto združenia, pomáhať mladým dostať sa z neľahkej životnej situácie, pretože nie každý má to šťastie sa narodiť do vhodných podmienok pre život, a preto sme sa rozhodli aspoň takýmto spôsobom podporiť toto združenie a darovať mu naše najlepšie medy, ktoré boli venované usilovnej študentke Nikolke ako sladká odmena za jej skvelé študijné výsledky. Prajeme jej veľa síl a úspechov v štúdiu aj osobnom živote.

"PAĽIKERAV za ROMA friendly spoločnosť
Príspevok nájdete tu https://www.facebook.com/295639484101372/photos/a.296855000646487.1073741829.295639484101372/373012799697373/?type=3&theater

Ďakujeme veľmi pekne za zverejnenie na stránke https://www.facebook.com/Pa%C4%BEikerav-za-ROMA-friendly-spolo%C4%8Dnos%C5%A5-295639484101372/?fref=ts, a že sme takto mohli priložiť ruku k dielu. 


 

18. 10. 2016 - Ďakujeme pánovi Ing. Igor Hraško, ktorý pôsobil ako poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, je hudobník - inštrumentalista a zanietený folklorista, ktorý nás oslovil s myšlienkou podporiť tradičné remeslá, nakoľko včelárstvo odjakživa patrilo k našim tradíciám.

"Včelár Lukáš Kaplán"
Článok nájdete tu http://www.jankohrasko.sk/clanok/17504/velr-luk-kapln/

Ďakujeme veľmi pekne poskytovateľom stránky jankohrasko.sk, že nás oslovili a uverejnili tento článok. 


15. 10. 2016 - Ďakujeme pani Mária Fuňáková (INCOMA Slovakia, s.r.o.) za pozvanie do jesennej kampane: "Pýtajme si Slovenské". Cieľom projektu je propagácia slovenských výrobcov. V sobotu 15. októbra 2016 sa uskutočnil 1. ročník "Slovenské trhy" v nákupnom centre Shopping PALACE, na Zlatých pieskoch v Bratislave.

"Slovenské trhy"
Článok nájdete tu http://www.shoppingpalace.sk/podujatia/galeria-podujati/slovenske-trhy/

Ďakujeme veľmi pekne poskytovateľom stránky shoppingpalace.sk, že nás uverejnili v článku.


24. 04. 2014 - Ďakujeme pani Monika Petrášová, že ste nás oslovila: "Oslovujeme Vás ako odborníka v téme: Jarný med s prosbou o Váš názor pre náš prehľad typov a rád, ako si správne vybrať výrobcu medu a akým spôsobom sa môžu zákazníci dozvedieť o jeho kvalite."

"Jarný med – čo by sme o ňom mali vedieť"
Článok nájdete tu https://predajzdvora.zariadim.sk/jarny-med

"Med 2014 – výborný aj napriek teplej zime"
Článok nájdete tu https://predajzdvora.zariadim.sk/med2014

Ďakujeme veľmi pekne poskytovateľom stránky zariadim.sk, že nás oslovili.


24 .10. 2013 - Ďakujeme pani Monika Petrášová, že ste nás oslovila pri čerpaní námetu na článok k téme "Včelí med a včelie produkty."

"Takto nás cukor zabíja a med lieči!"
Článok nájdete tu https://predajzdvora.zariadim.sk/takto-nas-cukor-zabija-a-med-lieci

Ďakujeme veľmi pekne poskytovateľom stránky zariadim.sk, že nás oslovili.


14. 08. 2012 - Ďakujeme, že nás navštívil s kamerou zakladateľ projektu POCTIVO - propagácia poctivých tradičných výrobkov - Mgr. Jakub Ptačín. Na videu nižšie Vám niečo poviem o našich medoch a o nás :)

Video nájdete tu https://www.youtube.com/watch?v=cSWPQSUc630

"Prvý poctivý vyrobok na predaj: PASTOVANÝ MED"
Článok nájdete tu, trochu nižšie http://poctivo.tumblr.com/

Ďakujeme veľmi pekne poskytovateľom stránky poctivo.com, že nás podporili.