Domáce zemiaky spod slamy

Ponúkam vlastné zdravé domáce slovenské zemiaky odrody Soraya vypestované pod slamou v záhrade bez herbicídov a bez hnojenia. Všetko ručná práca bez traktora. Roztriedené. Chuťovo maslové, najlepšie.

Prečo sú zdravšie? Preto, že žijú v živej pôde s miliardami organizmov, ktoré zabezpečujú optimálnu výživu svojimi výlučkami, čím dodávajú rastline veľa zdraviu prospešných látok ktoré zemiaky pestované na holej zemi(nezamulčované, podľa vzoru lesa)s umelými hnojivami nemajú. Stačí si uvedomiť, že aj my nedokážeme využiť živiny zo stravy svojimi kyselinami, ale potrebujeme črevnú mikroflóru- baktérie, laktobacily, a iné, ktoré nás živia, tým čo vylúčia alebo čo spracujú. Takto sa získava prirodzená imunita, že prijimeme obranyschopné látky rastlín zo živej symbiozy rastlín a pôdnej geodermy. Konečne takto rastliny  netrpia chorobami a sú zdravé. Takže sme konečne zdraví aj my,  nepotrebujeme žiadne vitamíny a ani vírusy nás už tak ohrozovať  nebudú. A naše zdravie sa prejavuje vo vitálnosti, pozornosti, výkone a aj inteligencii či myslení. Toto chceme zabezpečiť našim rodinám a dopriať aj Vám. Takže hoci to znamená s pôdou nehýbať, o to viac ju treba udržovať vlhkú, s mulčom a  neustále živými koreňmi rastlín, ktoré zabezpečia obohatenie pôdy o živiny pre ďalšiu úrodu a v tom je práca aj financie.

Tiež ponúkam zemiaky odrody Agria a Marabel vypestované pod slamou v záhrade bez herbicídov a bez hnojenia. Vhodné na skladovanie. Roztriedené. Vyznačujú sa neklíčivosťou, teda dokážu dlho spať.

Odroda Soraya sa vyznačuje sýto tmavo žltou dužinou, vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami. Varný typ AB/B, pri varení sa nerozvára a drží tvar. Je vynikajúcou voľbou nielen pre šaláty a polievky, ale aj prílohové jedlá. Minimálne tmavnutie za surova.

Odroda Agria, Marabel je vhodná na priamu spotrebu, na hranolky, chipsy, ale aj na bežný konzum. Dužina Agrie je výrazne žltá, obzvlášť po uvarení farebne stála. Výborná kvalita konzumu až do jari, čím sa zaraďuje medzi najobľúbenejšie odrody na trhu.

Cena je 1,50 € / 1 kg. Navážim podľa potreby. Najlepšie osobný odber, ale môžeme sa aj dohodnúť na doručení. Odroda Soraya je ekologická odroda. Je vhodná na stredné až dlhodobé uskladnenie v závislosti od kvality uskladnenia (zimné uskladnenie).

Som z okresu Senec, Bratislavský kraj obec Čataj. 0949 657 019

Ponúkam aj mladé malé baby zemiačiky odrody Soraya, Marabel, Agria vypestované pod slamou v záhrade. Vhodné celé bez šúpania na pečenie, oslavy, svadby do polievok. Pri varení sa nerozvára a drží tvar. Zemiaky sú umyté a vysušené. Cena 1 kg / 1€. Som z obce Čataj.  0949 657 019

Založený porast - vzchádzajúce zemiaky.

Potrebné veľké množstvo slamy, cca 3 ks veľkých guľatých balíkov slamy na 1 ár. Balíky slamy o váhe 250 kg.

        Zemiaky sa nekopcujú ani nepolievajú, slama dlho udrží vlahu z posledného dažďu. A čo je veľká výhoda, že nerastie burina,  neodoberá vlahu, živiny ani svetlo pestovaným rastlinám.

Vyberajú sa najlepšie ručne, rozhrnutím slamy. Zemiaky sú na zemi a koreň v zemi.